Късметът се усмихна на "Левски". Чаканата победа

По време на лагера в Турция

Късметът се усмихна на "Левски". Чаканата победа | StandartNews.com

Левски разби босненския Тузла Сити с 2:0 в четвъртата си контрола по време на лагера в Белек (Турция) и записа първи успех в подготовката.

Четвърт час след началото Левски пропусна да поведе в резултата. Уелтън подаде на Асими Фадига, който стреля технично, но Абдулахович спаси.

"Сините" излязоха напред в резултата в 23-ата минута в попадение на Рикардиньо. Цунами проби в наказателното поле на Тузла и намери съотборника си на празна врата, а той не сбърка отблизо (1:0).

Минута преди да изтече половин час игрово време Левски можеше да вкара втори гол, но  Ван дер Каап не насочи добре топката след корнер.

Рикардиньо вкара втори гол за Левски в 35-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада.

Левски получи дузпа в 56-ата минута за фаул срещу появилия се от пейката Марин Петков, който сам изпълни наказателния удар за 2:0.

"Сините" бяха близо до трети гол в 66-ата минута, когато Илиян Стефанов засече центриране на Уелтън, не намери целта. Стефанов пропусна още една добра възможност да вкара в 88-ата минута, но защитник изби от голлинията.

В последната минута Тузла реализира във вратата на Иван Андонов, но попадението бе отменено заради засада.