Арсенал излъга Ливърпул с дузпи за Суперкупата

В редовното време мачът завърши 1:1

Арсенал излъга Ливърпул с дузпи за Суперкупата | StandartNews.com

Шампионът Ливърпул пропусна да спечели и Суперкупата на Англия.Арсенал ударимърсисайдци с 6:5 (след дузпи) и успя да спечели първи трофей за сезона - "Къмюнити Шийлд".

Арсенал дръпна в резултата още в 12-ата минута, когато Обамеянг бе точен, равенството за Ливърпул в редовното време донесе Минамино (73). Така по правилата за трофея се стигна до дузпи.

При наказателните удари артилеристите показаха по-здрави нерви и спечелиха "Къмюнити Шийлд".

Противно на всякаква логика в хода на този мач, на почивката Арсенал водеше в резултата.

Второто полувреме започна отново с натиск на Ливърпул, но в 56-ата минута Мане изпусна уникално положение. Сенегалецът се озова сам срещу Мартинес, но не успя да вкара

И след изравняването на Минамино шампионите бяха по-убедителният тим, но Мане направи нов фрапантен пропуск.

По силата на неписаните закони във футбола, след като измъкнаха щастливото равенство, 4топчиите" надделяха при дузпите.