Стара Загора. И строителите на автомагистрала "Тракия" вдигат бунт. Ако не си получим парите за реално свършена работа на аутобана в най–скоро време, започваме поредица от протестни действия. Това заявиха собствениците на строителни фирми, ангажирани като подизпълнители на ЛОТ-4 от главния изпълнител консорциума "Тракия-4" на днешната си среща в Казанлък. Ощетените били от различни райони на страната и са предимно малки и средни фирми. Повечето от тях чакали парите си от месеци, но имало забавени плащания и за повече от година. "Не съм спирал работа нито за ден, имам да получавам близо 300 000 лева, изплащам и кредит, едва оцелявам”, изплака Красимир Косев, собственик на фирма, която предоставяла техника на строителния консорциум.
Представителят на сдружение "Тракия-4” Иван Иванов обяви, че очаквали банков кредит от 40 милиона лева и с част от тях щели да покрият задълженията си към фирмите. Той обаче не можа да посочи на гневните строители някакъв срок, в който ще се получат парите.
Председателят на Агенциая "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров, който също присъства на срещата, призна, че заради забавените плащания закъснява и строежът на аутобана. Пътният шеф обеща да бъде гарант строителите да си получат по-бързо изработените пари.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com