Сряда,

Изключително тежък жребий за Гришо в Монте Карло

От: Failed to load user -
4609

Най-добрата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров получи изключително тежък жребий за Мастърса в Монте Карло. Българинът още в първия кръг ще се изправи срещу специалист на тази настилка, а при евентуален успех на пътя му са още миналогодишния шампион Станислас Вавринка и Роджър Федерер.

На старта Гришо излиза срещу Фернандо Вердаско.

В Маями испанският ветеран направи страхотен мач и пречупи Рафаел Надал с 6-4 2-6 6-3, което беше едва вторият му успех от 16 мача с Матадора. Вердаско и Димитров са си разменили по една победа в преките им двубои до момента, като испанецът спечели през 2013-а на клея в Бостад със 7-6(3) 5-7 7-5, а първата ни ракета изравни серията с 6-1 3-6 6-3 в Пекин през миналия сезон, информира още tenniskafe.com.

Ако сега българинът се справи с първия си противник, във втори кръг го очаква победителят от двубоя между Фабио Фонини и Йежи Янович, а в трети - евентуален мач със защитаващия трофея си Вавринка. На четвъртфиналите пък е възможен нов мач между Григор и идола му Роджър Федерер.

Миналата година Григор Димитров отпадна на осминафиналите в Монте Карло, като непреодолимото препятствие пред него беше Давид Ферер. Най-доброто класиране на Гришо тук е от 2013 г., когато стигна до четвъртфиналите, но отпадна от пълния властелин в тази надпревара Рафаел Надал, допълва Гонг.