Григор Димитров се класира за полуфиналите на Стокхолм

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Стокхолм  | StandartNews.com

Стокхолм. Григор Димитров взе трудна победа от Джак Сок в Стокхолм. Той би американеца с 5:7; 6:4, 6:3 в четвъртфиналния двубой и се класира за полуфиналите на турнира. Мачът, който продължи 1 час и 59 минути, бе първа среща между двамата.

Българинът загуби първия сет с 5:7. Той допусна пробив при резултат 5:5. В 11-ия гейм на срещата обаче загуби на 15 и съперникът му успя да затвърди своя пробив.

Късметът бе на страна на Гришо във втория сет и той го взе с 6:4. Българинът спаси точка за пробив на 4:4 и взе подаването си. После направи пробив на 30 в следващия гейм.

Нашенецът проби опонента си в осмия гейм на третия сет и поведе с 5:3. Той спечели подаването си на нула и така се класира за полуфиналите на турнира.

Димитров ще се изправи срещу австралиеца Бърнард Томич на 1/2-финала в Стокхолм. Той победи Фернандо Вердаско в три сета 0:6, 6:4, 7:6.