Холивудската двойка Майкъл Дъглас и Катрин Зита-Джоунс избраха да отбележат 19-тата годишнина от сватбата си в Истанбул, наслаждавайки се на красивите гледки към Босфора и възхищавайки се на всичко, което историческият Капалъ чарши в Истанбул може да предложи, съобщи в. „Сабах“.
По време на пътуването си холивудската звездна двойка е придружена от децата си – Дилън на 19 години и 16-годишната Карис.
Семейството пристигна в Истанбул на 4 януари след обиколка в Африка, която включваше спирки в Зимбабве, Мозамбик, Танзания и Южна Африка.
Те направиха обиколка с яхта по Босфора между Европа и Азия, след което посетиха синагога в градския квартал Кузгунджук.
Семейството посети и историческия площад Султанахмет и Света София, историческа християнска църква, превърната в джамия, когато Османската империя завладява Истанбул през 1453 г. и по-късно се превръща в музей през 1935 г.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com