Любопитно

Бяла гладна мецана заловена в руски град

Ровила в кофите за боклук

Бяла гладна мецана заловена в руски град

Била женска, на около година, с тегло около 200 кг
 

Изгладнялата бяла мечка, която стигна до град Норилск в руската полярна област - на 800 км от хабитата си, беше заловена и за нея вече се грижат ветеринари, съобщи АФП.

Мечката беше видяна за първи път в неделя вечерта в промишлената зона Талнах, в североизточната част на Норилск, да рови в кофи за боклук. Снимките на видимо изтощената полярна мечка обиколиха руските социални мрежи. Специалисти казаха, че е женска, на около година, а теглото й е около 200 кг.

След първите направени й прегледи мечката е изпратена в зоологическа градина в Красноярск, на хиляди километри южно от Норилск. Там ще се грижат за нея. Здравословното й състояние засега не позволява да бъде пусната на свобода.

Бели мечки навлизат все по-често в непривична за тях територия в руския север, защото хабитатът им се променя и храната им намалява заради топенето на ледовете. Все още е рядкост обаче да стигнат на стотици километри до Норилск.

През февруари жителите на арктическия архипелаг Нова земя трябваше да се справят с нашествие на десетки агресивни бели мечки, търсещи храна. Тогава властите обявиха извънредно положение, докато животните не се оттеглиха след десетина дни. Снимките на бели мечки, които се качват по стълбищата на жилищни сгради, обиколиха цял свят

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай