Политика

Плевнелиев си запазва НСО

Плевнелиев си запазва НСО

София. НСО трябва да остане на подчинение на президентството, тъй като това ще утвърди нейната надпартийност. В това увери  офицерите от службата президентът Росен Плевнелиев на среща с тях в четвъртък.

По време на разговорите стана ясно, че в края на март тази година на заседание на Консултативния съвет по национална сигурност ще бъдат коментирани основните моменти в проектите на устройствени закони на службите на подчинение на президента.

Законът за НСО трябва да бъде така направен, че да не допусне финансовите и икономически трудности да повлияят негативно върху сектора за сигурност, коментира държавният глава. В него много внимателно трябва да бъде регламентирано също така по какъв начин се събира, обработва и съхранява информацията, за да бъдат премахнати всякакви съмнения относно използването й в полза на политически или икономически кръгове.

НСО е един от важните инструменти, с които можем да покажем, че службите работят ефективно в интерес на държавата и институциите, а не на политически партии и лидери, подчерта Плевнелиев.

Той призова служителите на НСО да бъдат активни и да търсят президентския екип за съдействие по всички належащи проблеми. В същото време подчерта, че основната задача на президентския екип през 2012 година е да бъдат създадени ясни правила за работата на службите, за да е ясно кой определя приоритетите и кой контролира тяхното изпълнение.

Службите за сигурност трябва да работят по-тясно и по интегриран модел, но с фокус върху специфичните си задачи, подчерта държавният глава на срещата си с началника на службата генерал-лейтенант Димитър Димитров и неговите заместници.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай