Димитров и Кръстева са №1 в първото издание на „Мтел атлетика за младежи”

Димитров и Кръстева са №1 в първото  издание на „Мтел атлетика за младежи” | StandartNews.com

Талантливите Александър Димитров („Дунав" – Русе) и Вивиан Кръстева („Рилски атлет" – Самоков) се победителите в генералното класиране на първото издание на веригата състезания „Мтел атлетика за младежи". Финалът на добилата огромна популярност през 2015-а година верига бе днес на националния стадион „Васил Левски". Първи при момчетата в София е Иван Георгиев (АК „Враца"), а при момичетата №1 е Ивет Тодорова („Хеброс" Харманли).

Призьолите в крайното класиране бяха затрупани с награди. Освен медали и екипировка, първите двама при момчетата и момичетата получиха от генералния спонсор Мтел селфистикове и мобилни телефони. Наградите им бяха връчени от Десислава Казашка представител на водещия български мобилен оператор.

В генералното класиране в трибоя (60 м, скок на дължина и 800 м) при момчетата Димитров събра 1057 т, а втори с 1004 остана неговия съотборник Григор Иванов. Трети с 920 т е Никола Николов СКЛА „Нефтяник 2014" Шабла. При момичетата в генералното подреждане Кръстева събра 958 т. Втора със 717 т е Изабел Крамарска също от „Рилски атлет", а трета с 663 т е Десислава Йорданова АК „Павел Павлов" (Враца). В отборното класиране първото място е за отбора на белите в който влизат Десислава Йорданова, Емилия Рангелова, Александър Димитров и Виктор Вангелов.

Програмата "Мтел атлетика за младежи" продължава по училищата в София и страната през октомври и ноември, като нейната цел е да се запалят нови деца за олимпийски спорт №1. От началото на годината досега през "Мтел атлетика за младежи" са преминали 3200 деца от София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Русе, Горна Оряховица, Велико Търново, Мездра, Враца, Самоков, Шабла, Харманли, Трявна, Габрово, Костинброд, Добрич и Правец.

На снимката: Шампионите в генералното класиране на „Мтел атлетика за младежи" Александър Димитров и Вивиан Златанова ликуват с медалите и атрактивните награди от Мтел