Тренто на Стойчев и Казийски разби Кунео и пак е на финал

Тренто на Стойчев и Казийски разби Кунео и пак е на финал   | StandartNews.com

Трентино. Итас Диатек Трентино (Тренто) на Радостин Стойчев се класира за финала в италианската Серие А1 за шести пореден път. Тренто победи с 3:0 Бре Банка Ланути (Кунео) и така затвори серията със същия резултат.

Матей Казийски и компания спечелиха двубоя за 1 час и 20 минути пред близо 4000 фена в Пала Тренто. Казийски бе най-резултатен с 13 точки (4 аса, 64 % в нападение). Чешкият диагонал Ян Щокр добави 12 (2 блокади, 53 % в атака), а Емануеле Бирарели, MVP, се отличи с 11 (2 блокади, 90 % в нападение). Николай Учиков не се появи в игра, информира bgvolleyball.com.

За гостите Цветан Соколов, който изигра последния си мач за Бре Банка Ланути през този сезон, направи 11 точки (3 аса, 1 блокада, 44 % в нападение). От следващия диагоналът ще се завърна в тима на Итас. 13 точки направи капитанът на тима от Кунео - белгиецът Ваут Вайсманс (3 блокади, 59 % в нападение).

На финала Итас ще спори с победителя от двойката Копра Елиор (Пиаченца) - Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата). Копра води с 2:1 в серията, а в сряда е четвъртият мач в Пиаченца.