НА ЖИВО: Англия - Русия | StandartNews.com

Първото дерби на Евро 2016 е на "Стад Велодром".

Това е сблъсъкът Англия - Русия, за който феновете на двата отбора вече загряха с батални сцени по улиците на Марсилия.

Англия никога досега не е стартирала с победа на европейски финали.

Рой Ходжсън реши да заложи в атака на Хари Кейн, подкрепен от Уейн Руни и Рахийм Стърлинг и остави на пейката Джейми Варди и младия Маркъс Рашфорд.

Колегата му Леонид Слуцки се лиши от контузените Алан Дзагоев и Игор Денисов.

*********

В началните минути - натиск на Англия, за радост на многобройната публика от Острова по трибуните.

Русия се опитва всячески да парира натиска на англичаните. Англия започва да влиза в добре познатата позиционна игра. Остротата й се притъпява. Ще тръгне ли Англия с победа на старта на европейското първенство?

Трибуните го искат!

Толкова емоции в топлата марсилска вечер, а вече минаха 35 минути и гол все още няма! Не е справедливо спрямо надъханите трибуни!

Играчите вече са длъжници!

Руни реши да отпуши нещата с удар от воле, но Акинфеев не се даде.

Хари Кейн видимо започва да се задъхва... Сезонът беше тежък, но все пак! Пасовете му идват дълги...

Пореден удар отдалече... влиза ли Англия в позната схема?

Акинфеев отрази опасен удар, но Руни и Кейн продължават да бродират някъде отзад. Отпред остротата липсва!

А Джо Харт започва май да скучае...

Край на мъките през първото полувреме, в което англичаните диктуват, но не вкарват. Тоест, нищо ново за тези, които не могат да гледат телевизионното излъчване, а следят  мача онлайн в сайта на "Стандарт"!

Не съжалявайте! Поне не засега! И останете с нас, за да разберете ще счупи ли Англия каръка?

Ще сбъдне ли Русия мечтата си за повторение на сладката победа с 3:1 от европейското през 1988 г., когато Англия рано-рано се върна у дома последна в групата, а Сборная - първа, и игра на финал?

Ще разберем след 45 минути!

Руската агитка се активизира в подканящо очакване за нещо приятно. Ще ги огрее ли?

Усилията на Англия продължават да са неефективни. Обмислен и очевидно оттрениран статичен удар на Руни беше изгледан от Акинфеев с поглед, отправен нагоре към небето.

Джо Харт трябваше да се събуди, за да спаси нелеп опит за автогол на Ерик Дайър.

Англичаните от няколко минути тичат като коне, а удара в очертанията на вратата продължаваме да го чакаме.

Дочакахме!... Удари на Руни и Адам Лалана в гредите! Аплодисментите останаха за Акинфеев!

След неуспешния опит за автогол, Дайър вкара истински гол! А британската агитка отново видя с очите си въртеливия пряк свободен удар, който Дейвид Бекъм обичаше да изпълнява!

1:0 за Англия!

Да не забравяме, че 1:0 е коварен резултат за Англия!

Остават по-малко от 10 минути и Англия ще допише историята!

Уви! Русия изравни! Капитанът Василий Березуцки успя да изравни! 1:1! Поредна драма за Англия!

Мачът приключи при резултат 1:1

Стартови състави
АНГЛИЯ: Харт, Уокър, Роуз, Кейхил, Смолинг, Стърлинг, Лалана, Али, Дайър, Кейн, Руни.
Селекционер Рой Ходжсън
РУСИЯ: Акинфеев, Смолников, Игнашевич, Щенников, Нойщадтер, Кокорин, Смолов, Головин, В. Березуцки, Шатов, Дзюба.