Сряда,

Къде има балотаж за районен кмет в София?

От: Редактори -
A
A
A

Във всички 24 района на София, които излъчват районен кмет, на 3 ноември има балотаж. Единствено "Банкя" и "Кремиковци" няма да гласуват на втория тур, тъй като избраха кметовете си от раз.

В Банкя ГЕРБ Рангел Марков печели първия тур, а в "Кремиковци" районен кмет стана независимата Лилия Донкова.

Във всички останали места районният кмет ще бъде определен с повторно гласуване на 3 ноември. Ето го и пълният списък с претендентите за районен кмет на балотажа:

Район "Искър": Ивайло Цеков от ГЕРБ/СДС е на балотаж срещу Борис Цветков от БСП.

Район "Подуяне": Ева Митова от ГЕРБ срещу Веселин Жечев от БСП.

Район "Лозенец": Балотажът е между Любомир Дреков (ГЕРБ-СДС) и кандидата на "Демократична България" Константин Павлов.

Район "Младост": Мария Илиева от ГЕРБ се изправя срещу независимия Стефан Стефанов, подкрепен и от БСП.

Район "Витоша": Теодор Петков (ГЕРБ-СДС) срещу Христо Вълчанов от „Демократична България“.

Район "Нови Искър": Даниела Райчева от коалицията ГЕРБ-СДС отива на балотаж с Владислав Владимиров от местната коалиция Движение "България на гражданите" (ДБГ, ЗНС, НДСВ).

Район "Красна поляна": Иван Чакъров от ГЕРБ-СДС срещу независимия Георги Миланов.

Район "Възраждане": Балотажът е между Савина Савова от ГЕРБ срещу Васил Кънев от "Демократична България".

Район "Оборище": Кандидатът на ГЕРБ Петър Митев излиза срещу Николай Александров от "Демократична България".

Район "Сердика": Тодор Кръстев (ГЕРБ-СДС) срещу кандидата на БСП Янко Янков.

Район "Люлин": Милко Младенов от ГЕРБ срещу Мая Александрова от БСП.

Район "Илинден": Иван Божилов от ГЕРБ срещу Георги Томов от БСП.

Район "Надежда": Димитър Димов от ГЕРБ с 40.15 срещу Стоян Цветков от БСП.

Район "Красно село": Балотажът е между Христо Апостолов (ГЕРБ-СДС) Росина Станиславова от "Демократична България".

Район "Слатина": На втори тур са досегашният кмет Наталия Стоянова (ГЕРБ) и Георги Илиев от "Демократична България".

Район "Панчарево": Независимият кандидат Николай Гюров срещу Димитър Сичанов от ГЕРБ.

Район "Овча купел": Христина Семерджиева (ГЕРБ-СДС) срещу Ангел Стефанов от "Демократична България".

Район "Триадица": Николай Терзиев от ГЕРБ срещу Димитър Божилов от "Демократична България".

Район "Изгрев": Вторият тур ще е между Делян Георгиев от БСП за България и кандидата на ГЕРБ Цветомир Жеков.

Район "Връбница": Младен Младенов от ГЕРБ срещу Владимир Петров от БСП.

Район "Средец": Трайчо Трайков от "Демократична България" срещу Любомир Ковачев от ГЕРБ.

Район "Студентски": Досегашният районен кмет Димитър Дилчев (ГЕРБ) срещу Петко Горанов от "Демократична България".

Коментари

Сортирай по: Новите първо

Препоръчани новини

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички