Както вече е известно, Израел се е съгласил с предложението на президента на САЩ Доналд Тръмп за прекратяване на огъня с Иран, след като е постигнал целта си да премахне ядрената и балистичната заплаха от страна на Техеран, се казва в изявление на кабинета на премиера Бенямин Нетаняху, цитирано от Ройтерс.
"Израел благодари на президента Тръмп и на САЩ за подкрепата им в отбраната и за участието им в премахването на иранската ядрена заплаха. С оглед постигането на целите на операцията и в пълна координация с президента Тръмп Израел се съгласи с предложението на президента за взаимно прекратяване на огъня", се казва в изявлението.
Нетаняху, който ще направи изявление по-късно, също заяви, че Израел ще отговори решително на всяко нарушение на примирието.
Израелските въоръжени сили обявиха, че отменят призива към населението да се държи в близост до бомбоубежищата, предаде Франс прес. Нивото на готовност беше понижено след иранския обстрел, при който загинаха четирима души.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com