Сани Жекова с рекордно класиране в СК за сезона (ОБЗОР)

Сани Жекова с рекордно класиране в СК за сезона (ОБЗОР) | StandartNews.com

Най-добрата българска сноубордистка Сани Жекова постигна днес своя връх през сезона по време на световната купа в Съни Валей (Рус). Българската прима зае четвърто място в големия финал. Първа е олимпийската шампионка в сноубордкроса Ева Самкова (Чех).

"4...за съжаление битката за медалите на Световната Купа в Русия за мен приключи още в първия вираж, където, за да предотвратя закачане, бях принудена да коригирам твърде грубо линията си на движение и загубих цялата си скорост в много важен сектор...Все пак съм щастлива, че от шеста позиция успях да наваксам, изпреварих и финиширах четвърта в големия финал smile emoticon...Със сигурност има още много върху какво да работя, но имайки в предвид доста трудните последни два сезона през които преминах, техническите проблеми,с които се сблъсквам напоследък, липсата на спортен шанс, леките травми и недобрата увереност(в следствие на неубедителните резултати), за мен този резултат е едно добро начало на моето завръщане:)!Благодаря на целият ми екип за добрата работа и на всички фенове и приятели, които са винаги с нас! Организацията на състезанието беше перфектна, трасето-истинско, а публиката-невероятна?! Благодаря Ви!" Това написа Сани след финала в Сноу Валей.

През януари тя се прибра в България, за да лекува контузия на лакътя.

С точките от Русия Жекова вече е девета за СК в дисциплината сноубордкрос с 1280 т. Лидерка с 2720 е Нели Локо (Фр).