Ново разочарование за Везенков въпреки победа на Сакраменто

В четвъртък Везенков бче обявен за Споритст на годината у нас

Ново разочарование за Везенков въпреки победа на Сакраменто | StandartNews.com

Отборът на Сакраменто Кингс победи Торонто Раптърс със 135:130 в мач от редовния сезон в НБА. Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков обаче отново не попадна в сметките на треньора Майк Браун, съобщава БЛИЦ.

Българинът, който в четвъртък беше обявен за Спортист на 2023 година у нас, остана на пейката през целия двубой.

Над всички в срещата беше Домантас Сабонис, който се отчете с „трипъл-дабъл“ - 24 точки, 15 борби и 11 асистенции, а Дeарън Фокс допринесе с 24 точки и 4 асистенции. „Дабъл-дабъл“ пък записа Кийгън Мъри - 18 точки и 12 борби.

"Кралете" за малко не пропиляха разлика от над 20 точки, като в заключителните минути след силна игра Торонто намали изоставането си до само 3 точки. В крайна сметка обаче съотборниците на Везенков удържаха крахката преднина и се поздравиха с успеха.

Сакраменто е на петото място в Западната конференция с баланс от 21 победи и 13 загуби до момента през сезона. Торонто е на 12-ата позиция на Изток с 14 успеха и 21 поражения.

Следващият мач на Сакраменто е домакинство на Ню Орлиънс Пеликанс - от 1:00 часа българско време в неделя срещу понеделник.