Чудо в родното първенство! Какво се случва

Локомотив Пд изумява с представянето си

Чудо в родното първенство! Какво се случва | StandartNews.com

Става чудо до момента в българското футболно първенство!

Локомотив (Пловдив) ще бъде лидер в Първа лига и след осмия кръг на родния шампионат.

Това стана факт след последния много силен мач на пловдивчани, завършил с разгром от 4:0 над новака Крумовград.

С изключение на първия кръг, когато "смърфовете" направиха 1:1 в градското дерби срещу Ботев, отборът спечели всеки един свой мач и напълно заслужено е временен лидер с 22 точки, две пред втория Черно море.

Така във втори пореден и общо четвърти мач от началото на сезона Локомотив вкарва четвърти гол, а тимът напълно заслужено към момента е лидер в класирането на Първа лига.

Днес старт на разгрома даде бразилската звезда на тима Джовани с поредния си гол, шести за него от началото на сезона.

Това се случи още в 10-ата минита, а 14 по-късно бранителят Хорхе Сегура се възползва от лошо изчистена топка и неубедителна намеса на вратаря на гостите, за да направи резултата 2:0.

Макар Крумовград също да имаше своите шансове, Локомотив просто бе по-добрият тим, а Евандро в 79-ата минута и Алфа Конте в даденото от съдията продължение оформиха разгромното 4:0.