Бразилия спечели Копа Америка

"Селесео" биха на финала Перу с 3:1

Бразилия спечели Копа Америка | StandartNews.com

Футболистите на Бразилия спечелиха категорично Копа Америка за девети път в своята история. На финала на митичния "Маракана" в Рио домакините победиха Перу с 3:1. За последно „селесао” спечели турнира през 2007 година. На финала сега Евертон откри за Бразилия в 15-ата минута. От дузпа Гереро изравни минута преди почивката. В третата минута от продължението на първата част Жесус успя да върне аванса на домакините. Крайното 3:1 оформи Ричарлисон от дузпа в 90-ата минута. Бразилия завърши финала с 10 души, защото Жезус получи червен картон в 70-ата минута. Победата на Бразилия над Перу е втора в турнира. В предварителните групи "селесео" спечели с убедителното 5:0. За Бразилия това е пети триумф, като домакин в Копа Америка и общо девети в турнира. Лидер по купи е Уругвай с 15, пред Аржентина - 14.