Витоша и Черно море завършиха годината с хикс

1:1 и много пропуски в Бистрица

Витоша и Черно море завършиха годината с хикс | StandartNews.com

Витоша Бистрица и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Гостите от Варна поведоха в 20-ата минута с гол на Георги Илиев. "Тигрите" отговориха през втората част чрез Ивайло Лазаров в 73-ата минута, който реализира с глава. Така Четин Садула икомпания ще зимуват на 11-а позиция, а "моряците" ще са 6-и.

Срещата започна със ситуация пред вратата на Черно море. Плътен шут на Наско Милиев бе избит от голлинията от Мирослав Енчев. Малко след това удар на Дани Кики мина над напречната греда. В 20-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Автор на попадението бе капитанът Георги Илиев. След центриране, топката достигна до Ради Василев, той подаде към Илиев, който отбеляза с доза късмет, тъй като при удара му имаше рикошет, който излъга стража Василев.
Ивайло Лазаров опита да изравни още преди почивката , но топката премина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Росен Кирилов бе принуден да извади Наско Милев, който получи разтежение. На негово място влезе младата надежда Григор Долапчиев.

През втората част именно младокът опита далечен изстрел, но Василев го спаси. Минута след това влезлият като резерва Даниел Кутев направи сериозен пропуск, стреляйки над вратата от няколко метра. В 73-ата минута играчите на Витоша успяха да изравнят резултата с гол на Ивайло Лазаров. Нападателят успя да засече с глава добро центриране на Румен Гьонов. Малко след това Витанов можеше да възтанови преднината на Черно море но гредата му попречи.

Това беше всичко по-интересно от срещата. Така двата тима завършиха годината с равенство и си разделиха по една точка.