Мадрид. Атлетико Мадрид отстрани Реал Мадрид от турнира за Купата на Краля в Испания и така детронира Кристиано Роналдо и компания. Снощи двата тима завършиха 2:2 в реванша от 1/8-финалите на "Бернабеу". В първия мач обаче селекцията на Диего Симеоне победи с 2:0 и така се класира в следващата фаза, където ще се изправи срещу Барселона.

В реванша снощи над всички бе Фернандо Торес, който вкара и двете попадения за гостите. Първият гол дойде в 49-ата секунда от началото на мача, а вторият - в 40-ата секунда от началото на второто полувреме. И двете асистенции пък са на сметката на Антоан Гризман.

Торес засенчи Кристиано Роналдо, който преди началото на двубоя показа Златната топка. Португалецът се разписа и с глава в 54-ата минута, за да оформи крайния резултат. Серхио Рамос в 20-ата минута пък бе точен за 1:1.

Снощи Барселона победи Елче като гост с 4:0 и с общ резултат 9:0 ще играе срещу Атлетико Мадрид на 1/4-финалите.