Уверена България спря Роналдо и Португалия

Уверена България спря Роналдо и Португалия | StandartNews.com

Марселиньо и Владо Стоянов са героите на "Ещадио Д-р Мигаляеш Песоа"

Страхотна България победи Португалия като гост с 1:0 в приятелски мач, игран в Лейрия. Единственият гол вкара дебютантът за националния отбор Марселиньо. Натурализираният бразилец се разписа в 19-ата минута. Тогава асът на „Лудогорец" бе изведен на добра стрелкова позиция. Той направи финт, а защитниците Пепе и Виейриня залитнаха. Тогава Марселиньо успя да бутне топката в мрежата на Португалия.

Нашите направиха и още няколко опасни атаки в двубоя, но Димитър Рангелов и Ивелин Попов не сполучиха.

Иначе португалците, водени от голямата звезда Кристиано Роналдо, нападаха опасно почти през цялото време. Само до десетата минута звездата на „Реал" (Мадрид) и Луиш Нани изпуснаха 4 чисти положения. Владо Стоянов обаче бе повече от уверен на вратата си и успя да избие или хване всеки шут на домакините.

Дори след гола на Марселиньо, португалците продължиха да нападат, но Стоянов и защитата през него ги отчайваше. Така бе и през цялото второ полувреме. А върхът дойде в 66-ата минута. Тогава Николай Бодуров игра с ръка в наказателното поле и реферът свири дузпа. Звездата Роналдо застана наперено зад топката, но Владо Стоянов спаси удара му, както го направи и преди година и половина в мача на „Лудогорец" срещу „Реал" в София. До края на мача възпитаниците на Ивайло Петев се браниха храбро и не допуснаха гол.

Следващата контрола на България е във вторник срещу Македония в Скопие.