Софийският ВМВ спечели „Албена къп 2013"

Софийският ВМВ спечели „Албена къп 2013" | StandartNews.com

Албена. Софийският тим ВМВ победи след дузпи с 1:0 „Тича" (Вн) и спечели финала на втория футболен турнир за аматьори „Албена Къп 2013" с награден фонд 15 000 лева. Наградите на победителите бяха връчени от Бояна Атанасов, старши мениджър отдел „Спорт" к.к. „Албена", и Анатоли Илиев от „Турист Спорт Холидейс".

Купата за феър плей спечели отборът на „Булгари – атака" гр. София. В турнира участваха 28 отбора от цялата страна, като класиралите се от първо до осмо място си разпределиха единствения по рода си награден фонд за този формат футболни турнири за аматьори от 15 000 лева.

Наградата за отбора победител е 4 000 лева, а за финалиста - 3 000 лв. За трето и четвърто място призовете са от по 2 000 лв., а от пето до осмо по 1 000 лв. Освен паричните награди, призьорите получиха купи и футболни топки.

Крайно класиране: 1. ВМВ (София), 2. „Тича" (Варна), 3. „Виктория" (Перник), 4. „Траките" (Стара Загора), 5. ЦКБ АД (София), 6. „Авангард" (Сандански), 7. „Пикадили" (Варна) и 8. „Тяло пречиш ми" (София). Организатори на събитието са курортен комплекс „Албена", PEPSI и „Турист спорт холидейс".