Рекорд за ПСЖ! Лий и Мбапе осигуриха Суперкупата на Франция

Отборът е първият носител на трофея

Рекорд за ПСЖ! Лий и Мбапе осигуриха Суперкупата на Франция | StandartNews.com

Източник: БТА

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Тулуза с 2:0 във финала за Суперкупата на Франция, съобщи БНТ. Кангин Лий и Килиан Мбапе се разписаха за победителите през първото полувреме.

Парижани откриха резултата след само 154 секунди игра на стадион "Парк де Пренс" в Париж. Кангин Лий засече с удар от движени подаване по земя в наказателното поле на Осман Дембеле.

Гостите се активизираха в преден план в желание да възобновят равенството. Удар на Тайс Далинга обаче се отби от дясната греда.

В предпоследната минута на редовното време на първата част Килиан Мбапе удвои аванса на столичани. Французинът проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката играчите на Луис Енрике можеха да направят преднината си още по-убедително, но Ашраф Хакими стреля в лявата греда от пряк свободен удар.

Парижани печелят отличието за рекорден 12-и път. ПСЖ е първият носител на трофея и държи рекорда за най-много поредни купи - 8 (от 2013 до 2020).