Рафа Надал без проблеми на старта в Мелбърн

Световният №2 победи с 3:0 сета сърбин

Рафа Надал без проблеми на старта в Мелбърн | StandartNews.com

Испанският ас в тениса Рафаел Надал стартира без проблеми на Откритото на Австралия. Световният №2 победи в първия кръг 6:3, 6:4, 6:1 Ласло Джере от Сърбия за 113 минути игра на „Род Лейвър Арина“ в Мелбърн.

Опасенията, че болките в гърба на Надал ще окажат влияние на играта му не се потвърдиха. Рафа беше категоричен в първия и трети сет. Във втората част той проби за 2:1, но когато сервираше за сета в десетия гейм трябваше да отрази три точки за рибрейк преди да успее да затвори частта.В заключителната Надал набързо поведе с 5:1. В следващия гейм при подаване на Джере 35-годишният испанец поведе с 40:0 и триумфира при първия мачбол, когато съперникът направи двойна грешка.

Рафаел Надал записа 19 печеливши удари (5 аса) при 24 непредизвикани грешки. Той вкара 67 процента първи сервис и спечели 83 процента от точките при разиграванато му.

Следващият съперник на втория в схемата се определя в двубоя между квалификантите Майкъл Мо (САЩ) и Виктор Троицки (Сърбия).