Мирела Демирева втора на скок височина в Нанси

Мирела Демирева втора на скок височина в Нанси | StandartNews.com

Нанси. Шампионката на България в скока на височина Мирела Демирева завърши на престижното второ място по време на турнира от сериите „Класик" на Европейската атлетика в Нанси (Фр). Състезателката на Лили Видева постигна в най-добрия си опит 187 см. Победителка със 190 см е украинката Елена Холоша. Междувременно стана ясно, че осем български атлети са заявени за участие на европейското първенство до 23 г. в Тампере(Финл) от 11 до 14 юли. В спринта на 100 м ще ни представят Петър Кременски, Огнян Огнянов и Боян Петров. Кременски ще участва и на 200 м

. В средните бягания са записани Иван Попов (1500 м) и Митко Ценов (3000 м с преп). Даниел Добрев е заявен за надпреварата в скока на дължина, а Айхан Апти ще участва в хвърлянето на чук. Единствената дама в тима ни е Габриела Петрова (троен скок).