Медведев надви Джокович в Монте Карло

Световният №1 в тениса загуби с 1:2 сета на четвъртфинала

Медведев надви Джокович в Монте Карло | StandartNews.com

Двукратният победител в турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло (5,2 млн. евро) Новак Джокович отпадна на четвъртфиналите. Световният номер едно от Сърбия отстъпи на №10 в схемата Данийл Медведев от Русия с 3:6, 6:3, 2:6 след 2:22 часа игра. В първата част Ноле игра без настроение и направи общо 21 непредизвикани грешки. Шампионът от София Медведев се възползва от това и взе сета с пробиви в първия и последния гейм. Във втората част Джокович успя да се съсредоточи и да намери своя ритъм на игра. Той проби за 2:1 и удържа аванса си до края на сета. След края му сърбинът отиде в съблекалнята и се забави повече от седем минути, което ядоса Медведев. Руснакът поиска физиотерапевт на корта след третия гейм заради проблеми в лявото бедро. Веднага след това руският тенисист успя да пробие за 3:1 и след това затвърди на нула. Серията на Медведев продължи и при 5:1 той сервираше за победата. Джокович отказа да се предаде и върна единия брейк. В следващия гейм обаче съперникът му стигна до мачбол след двойна грешка на белградчанина и го реализира незабавно с печеливш удар от бекхенд. На полуфиналите Данийл очаква отново сърбин. Това е Душан Лайович, който отстрани квалификанта Лоренцо Сонего от Италия с 6:4, 7:5.