Малко утешение за Везенков при драматична загуба на Сакраменто

Малко утешение за Везенков при драматична загуба на Сакраменто | StandartNews.com

Източник: Асошиейтед прес, архив

Българският топ спортист Александър Везенков взе участие във втори пореден мач на Сакраменто Кингс за първи път от 27 декември, но отборът му претърпя драматична загуба със 142:143 след продължение като гост на Милуоки Бъкс, тъй като Деймиън Лилард вкара тройка за домакините при финалната сирена.

Сакраменто спечели първата четвърт с пет точки разлика, но Милуоки взе втората и на полувремето се оттегли с две точки аванс. „Елените“ излязоха победителите и в третата четвърт, когато добавиха още две точки към преднината си, но „кралете“ взеха последната част с четири точки разлика. Така изравниха резултата и пратиха мача в продължение.

Минута преди изтичането на добавеното време Сакраменто имаше аванс от 141:137, но до края вкара само една точка, докато Милуоки наниза две тройки, като едната от тях беше на Деймиън Лилард в последната секунда.

Александър Везенков получи шанс за изява от треньора си Майк Браун само през третата четвърт. Тогава той престоя на терена 6:24 минути, което най-малкият период на игра от всички девет играчи на Сакраменто, взели участие в двубоя. Въпреки краткото си време на терена 28-годишният българин успя да вкара четири точки и да спечели една борба. С абсолютно същия актив завърши и Кийгън Мъри, който обаче игра 19:28 минути.

Диарън Фокс беше най-резултатен за „кралете“ в мача. Той завърши с 32 точки. Малик Монк добави 28, а Кевин Хъртър добави 26 и 10 борби. Домантас Сабонис се отличи с трипъл-дабъл – 21 точки, 13 борби и 15 асистенции.

Героят на Милуоки Деймиън Лилард завърши мача с общо 29 точки. Звездата на тима Янис Адетокунбо направи трипъл-дабъл – 27 точки, 10 борби и 10 асистенции. Малик Бийзли добави 23 точки, а Боби Портис вкара 22 точки и овладя 10 отскочили топки.

В следващия си мач Сакраменто Кингс гостува на Финикс Сънс. Двубоят е на 17 януари от 4:00 часа българско време. С тази среща се слага край на серията на „кралете“ от пет поредни визити, тъй като следват домакинства на Индиана Пейсърс (19 януари) и Атланта Хоукс (23 януари).