Левандовски спаси Байерн за Купата на Германия

Нападателят с два гола и асистенция за 5:4 срещу Хайденхайм

Левандовски спаси Байерн за Купата на Германия | StandartNews.com

Немският колос Байерн се класира по инфарктен начин за полуфиналите в турнира за купата на Германия. Тимът от Мюнхен постигна трудно 5:4 вкъщи срещу втородивизионния Хайденхайм. От 13-ата минута Байерн игра с човек по-малко заради червен картон на Никлас Зюле. Той събори пред пеналта откъсващия се Роберт Андрих. До почивката гостите поведоха с 2:1. Наложи се звездата на Байерн Роберт Левандовски, който бе оставен резерва да влиза в игра през второто полувреме. С голове на Мюлер (53), Левандовски (55) и Гнабри (65) Байерн обърна резултата до 4:2. Глатцел обаче вкара в 74 и 77 от дузпа за 4:4. Класата на Левандовски си каза думата в 84-ата минута, когато той се разписа от дузпа за драматичната победа на Байерн с 5:4.