Късмет не стигна на Линда Зечири за топ 8

Късмет не стигна на Линда Зечири за топ 8 | StandartNews.com

Когато играеш с №7 в света на бадминтона трябва и малко късмет, за да може да спечелиш. В това се увери и водещата ни състезателка Линда Зечири. Тя трябваше да мери сили със звездата Сун Джи Хюн на осминафиналите в Рио. Българката започна слабо мача си и в първия гейм губеше с 2:7, а после и с 11:15. Зичери обаче намери сили и изравни 15:15. Малшанс обаче я остави на 15 при крайно 21 в гейма за корейката. Във втория Линда поведе с 10:9, но тук Хюн показа класа и постепенно увеличи разликата, за да спечели гейма на 12, а с това и мача.

"Целях се по-нагоре и исках , по-добър резултат, но не стана и съм разочарована, коментира след мача Зечири. Така с 2 победи и 2 загуби тя завършва на 9-ото място в крайното класиране на сингъл. На същата позиция останаха и сестри Стоеви на двойки.