Събота,

Ирландия измъкна точка на Уелс

От: Пламен Вълков -

Ирландия и Уелс завършиха 0:0 в Дъблин в среща от третия кръг в група 4 в дивизия Б на турнира по футбол Лига на нациите.
Така гостите останаха на върха на подреждането със 7 точки и без допуснат гол, а съперниците им са на трето място с 2 точки преди другата среща от кръга между Финландия и България в Хелзинки по-късно днес.

Ирландците създадоха повече ситуации, но стигнаха до само един точен удар в мача. След малко повече от половин час Роби Брейди стреля опасно от средно разстояние, но топката профуча край целта.

Най-доброто положение в мача за Ирландия пропусна Шейн Лонг десетина минути след почивката. Той беше оставен непокрит в пеналта и получи пас от Енда Стивънс, но с глава стреля над гредата.

В 83-ата минута Джеймс МакКлийн получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Итън Ампаду в средата на терена. С човек повече Уелс опита да натисне и да стигне до победата, но не успя да създаде нещо съществено пред вратата на домакините.