Гери Невил с катастрофален дебют, Валенсия отпадна от ШЛ

Гери Невил с катастрофален дебют, Валенсия отпадна от ШЛ | StandartNews.com

Новият треньор на "Валенсия" Гери Невил направи катастрофален деюбт. Първият мач на англичанина бе помрачен от загуба. „Прилепите" допуснаха поражение с 0:2 като домакин на френския Лион в последен двубой от осма група на Шампионска лига.

Дори и да бяха стигнали до трите точки обаче, испанците щяха да останат на трето място в крайното класиране.

На „Местая" Валенсия напълно разочарова своите привърженици. Двата гола за Лион паднаха съответно в 37-ата и 76-ата минута.

Първото попадение бе дело на Максуел Корне. Той преодоля вратаря Доменек с хубав фалцов удар от границата на наказателното поле.

В 76-ата минута пък „хлапетата" удариха Валенсия на контраатака. Корентин Толисо изведе Александър Лаказет, който надбяга Аймен Абденур и с диагонален изстрел оформи крайното - 0:2.

Така "Зенит" и "Гент" продължават напред в Шампионска лига, а Лион ще играе в Лига Европа.