Боксьорки се качват на ринга в Кърджали за Купата на България

Боксьорки се качват на ринга в Кърджали за Купата на България | StandartNews.com

Кърджали. От днес в Кърджали е домакин на състезание по бокс за Купата на България. На ринга в зала „Арпезос" ще се качат близо 100 участнички от страната. В надпреварата ще се включат около 20 отбора.

Шампионатът по бокс за жени е и първи кръг от Държавното лично отборно първенство за 2014 г. Успоредно с него стартира и първото в България държавно лично първенство за девойки, като ще се счита за първи кръг за следващата година.

Старши треньорът на „Арда бокс" Стоян Узунов съобщи, че при девойките залага големи надежди на Хафизе Осман, която се класира на шесто място на Световното първенство в Албена. Възможности за успех имат и други състезателки от кърджалийския клуб, който набира все по-голяма преднина сред останали в страната.

Срещите на ринга в Кърджали ще продължат до четвъртък, когато ще станат ясни и победителите.