"Астана" на Стоилов спря "Атлетко" в ШЛ

"Астана" на Стоилов спря "Атлетко" в ШЛ | StandartNews.com

Публиката във възторг от втората точка на "Астана" в ШЛ

Ръководеният от Станимир Стоилов „Астана" спечели втората си точка в историята в Шампионската лига, след като устоя с мъка на лидера „Атлетико" за 0:0. След разгрома с 0:4 на „Висенте Калдерон" преди 2 седмици "дюшекчиите" пропътуваха почти 8000 километра на изток, за да се убедят, че в Казахстан се играе много по-трудно, отколкото в Мадрид.

А Мъри спечели персоналния сблъсък с Диего Симеоне.

При минус 8 градуса препълненият докрай с около 30 000 зрители „Астана Арена" посрещна равенството като подвиг и с дълго нестихващ възторг. И имаше защо, тъй като „Атлетико" беше по-силният отбор, но не беше точен в завършващата фаза и от 14 удара само 3 бяха точни. „Астана" заслужи симпатиите, защото не се стресна и устоя с 35% владеене на топката и с много желание за борба, а 2 пъти и гредите им помогнаха. Най-добрите положения на домакините бяха на Фокси Кетевоама и Бауржан Джолчиев, чиито удари беше отразени от Ян Облак. А Фернандо Торес, който наскоро стана баща, така и не успя да вкара своя гол №100 за „Атлетико". Мъри запази две от смените си за последните 11 минути, с което допълнително притъпи устрема на гостите. В последната минута и съдбата беше на страната на Мъри, след като вратарят Ерик отрази опасен удар на Ян Ферейра-Караско.

В следващия кръг на 25 ноември „Астана" приема „Бенфика".