Аржентина среща Бразилия в полуфинала на Копа Америка

Меси и компания надвиха на четвъртфинала Венецуела

Аржентина среща Бразилия в полуфинала на Копа Америка | StandartNews.com

Футболистите на Аржентина се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, след като победиха Венецуела с 2:0. Головете за „гаучосите" отбелязаха Лаутаро Мартинес  и резервата Джовни Ло Селсо. Така за място на финала воденият от Лионел Меси отбор ще спори във вторник със състава на домакина Бразилия.

В десетата минута на двубоя Лаутаро Мартинес отклони топката във вратата на венецуелския отбор след удар на Серхио Агуеро. Малко повече от четвърт час преди края Джовани Ло Селсо се възползва от грешка на вратаря Вулкер Фаринес и оформи крайния резултат.

Воденият от Лионел Меси отбор достига до полуфиналите в турнира за пети път през последните шест издания на надпреварата. "Гаучосите" нямаха победа над Венецуела в последните три срещи между двата отбора.

В полуфиналите се класира и защитаващият титлата си отбор на Чили. „Ла роха" трябваше да мине през рулетката на дузпите, за да се справи със състав на Колумбия. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0.

Чили отбеляза два гола, но те бяха отменени от съдиите чрез намеса на системата за видеоповторения.

Решаващата дузпа вкара звездата Алексис Санчес, а фаталният пети пропуск за Колумбия бе дело на Уилям Тесило.

В следващата фаза Чили ще играе срещу победителя от двубоя Уругвай - Перу тази вечер.