Гръцката фирма „Seke" набира сортировачки. Помещенията за манипулация в Момчилград ще отворят врати, когато започне изкупната кампания от реколта 2015. Ще бъдат наети около 100 души работници, като 45 от Кърджали, съобщиха от Дирекция „Бюро по труда" Кърджали.
Близо 90 жени участваха в срещата с представителя на фирмата, някои от тях с над 20 години стаж като сортировачки преди години в тютюнева промишленост в Кърджали. Бившите работнички от пет години са без работа и се надяват да бъдат одобрени.
От фирмата обяснили, че ще им бъде осигурен безплатен транспорт от Кърджали до Момчилград и работа в продължение на пет месеца. Заплащането заедно с осигуровките може да стигне до 500 лв.
Гръцка фирма „Seке" е от Ксанти, от няколко години изкупува тютюн в Кърджалийско, има заявено намерение да строи и цех за преработка на тютюн в Кирковско. Вече е закупила и 30 дка терен в с. Подкова.
Над 100 души безработни до 29 години преминаха и през специализираната трудова борса, организирана от Дирекция „Бюро по труда" Кърджали.
Този път участваха 15 фирми, техни представители имаха възможност на пряк контакт с търсещите работа. Интересът към борсите расте, през миналата година над 200 души безработни преминаха през тях и около 15 % успяха да си намерят работа, коментираха от службата по заетост в Кърджали.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com