Франция грабна купата на Евроволей 2015

Франция грабна купата на Евроволей 2015 | StandartNews.com

Франция спечели купата на Европейското първенство по волейбол за мъже 2015 след победа с 3:0 (25, 19, 29:27, 29:27) над Словения. Финалът се игра пред близо 10 000 души в зала "Арена Армеец".

До момента французите имат само една загуба и общо 23 победи, а днешната титла е първата европейска в историята на френския тим.

Франция спечели с 25:19 първия гейм, а във втория словенците поведоха с 8:3 и доста дълго запазваха преднина от 3 точки – 12:9, 15:12. Французите изравниха при 17:17, удържа равен двубой и при 19:19. При 24:22 за отбора на Словения, Франция успя да изравни – 24:24. Словения поведе и при свой сервис допусна ново изравняване. Геймът тръгна точка за точка, но скоро приключи – 29:27 за Франция.

Третият гейм започна с преднина за Франция. Преднината им стигна 4 точки при 8:4, но Словения подобри играта си и при 10:9 за Франция, френската страна поиска таймаут.

Играта продължи равностойно в резултата, Словения догонваше до изравняване при 19:19. Следващите няколко точки играта продължи по същия начин до ново изравняване при 23:23. Последваха нови равенства – 24:24 и 25:25. Следващата си точка Франция спечели след трудно разиграване и допусна ново изравняване, но спечели гейма и мача с 29:27.

Припомняме, че в полуфиналите на първенството Франция победи България с 3:2 след драматичен обрат. Тази вечер пък нашите лъвове не успяха да вземат бронза и останаха на четвърто място.

Церемонията по закриване на първенството започна с изпълнения на 100 каба гайди, както и невероятните Валя Балканска и гайдаря Петър Янев.

Владо Никоов бе награден първи- за спортсменска игра на 29-тото първенство на Стария континент.