България скочи до осмо място в световната ранглиста

България скочи до осмо място в световната ранглиста | StandartNews.com

Националният отбор на България по волейбол записа рекордно класиране в световната ранглиста за тази година. Това изчисли полският спортен сайт sportowefakty.pl. Според медията момчетата на Пламен Константинов ще се качат с поне едно място нагоре в следващото й издание и най-вероятно ще се настанят на осмата позиция.

България отстъпи във финала на втора дивизия на Световната лига от тима на Франция и остана едва десета в крайната таблица на състезанието. Въпреки триумфа на „петлите", те ще останат едва 12-ти, където се намираха и по-рано. Финалистите от Сърбия ще се придвижат от 8-та до 6-та позиция. В челната тройка няма да има промяна – лидер остава отборът на Бразилия с 330 точки, пред Русия с 324 и Полша с 285.

Официалното подреждане на сайта на Международната централа ще бъде актуализирано след Световната купа в Япония, която ще се проведе в началото на септември. Понастоящем България е девета с актив от 156 точки.