Интензивни дъждове в Югозападна България за понеделник

Интензивни дъждове в Югозападна България за понеделник | StandartNews.com

София. Утрото на 26 май ще ни посрещне с температури от 11 до 15 градуса. Сутринта ще има разкъсани облаци в северозападните, крайните южни райони и слънце в източната половина от страната. Toва показва прогнозата на TV-МЕТ. 

Бързо с подсилен дневен ход облачността ще се увеличава. Около пладне ще превалява в Западна България, а следобед и над централните и източните райони.

В района на Кюстендил и Сандански валежите ще са по-интензивни, с условия за градушки.
Вятърът ще бъде слаб от североизток. Максимални температури от 25 до 30 градуса, в района на Русе до 31.

Средни минимални температури 14 градуса, средни максимални 27 градуса.

Времето в следващите дни

Във вторник и в сряда температурите ще се задържат около 24, 30 градуса. Следобедните дъждове ще бъдат отново често явление, като само в Добруджа не се очакват валежи. Има условия и за градушки в югозападните и югоизточните райони.

В четвъртък валежите ще бъдат по-значителни по количество в западните и източните части от страната.
Температурите слабо ще се понижават.

В петък времето ще се задържи дъждовно през целия ден и ще захладнее. Максималните ще са от 29 да 24 градуса.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай