Нови подробности за убийството на Маги.
17-г. младеж е задържан като обвиняем. Задържането е за 72 ч. Това стана ясно от брифинг на прокуратурата и полицията, който се проведе в Хасково.
На 26 април умишлено той е убил 18-г. момиче. Убийството е извършено по особено мъчителен начин. В момента тече разпит на извършителя. Затягане с примка. Била от въже, шнур или връзки за обувки.
Двамата са ученици в една и съща гимназия.
Трупът на жертвата е намерен вчера. Има доказателства, които водят до обвиняемия. Прокурорите са категорични, че той е бил напълно наясно с действията си и убийството е извършено умишлено.
Той ще понесе цялата строгост на закона въпреки възрастта си.
"Има данни, че убийството е извършено на около 500 метра от адреса, на който е открито тялото на момичето в бидон. Деянието е извършено сутринта в деня, в който е изчезнала ученичката. Извършителят е съдействал на оперативните служби", заяви окръжниет прокурор Иван Стоянов.
На този етап няма данни момичето да е било изнасилено преди убийството. В момента продължава разпита на задържания младеж, но на този етап не е известен мотива за тежкото престъпление.
От прокуратата посочиха, че е имало "срив в отношенията" между двамата, като не се казва дали двамата са били във вързка или отношенията са им били единствено във въпросната нощ.
От събраните данни до момента се знае, че момичето е било в компанията на две момчета, като едното от тях си е тръгнало.
"Не можем да кажем дали са празнували или какво точно са правили заедно. Това се уточнява. Момичето не е отвличано. Имаше данни, че към датата на изчезването, че може да има убийство или самоубийство, но повече не можем да съобщим в интерес на разследването", каза шефът на хасковската полиция Иван Расоков.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com