Обир под носа на правосъдието в Париж

Въоръжени мъже задигнаха часовници за 600 000 евро

Обир под носа на правосъдието в Париж | StandartNews.com

Париж. Двама въоръжени мъже обраха в събота сутринта луксозния бутик "Колет", намиращ се близо до площад "Вандом" и министерството на правосъдието в Париж. Крадците са задигнали стоки на стойност 600 000 евро, съобщи източник, близък до разследването, цитиран от АФП.

Двамата мъже били с качулки. Единият от тях бил въоръжен с ловджийска пушка, а другият - с брадва. В 11 часа българско време те нахлули в магазина и задържали седемте души, намиращи се в бутика. Взели плячката и избягали със скутер, уточни същият източник. Според първоначални изчисления злосторниците са задигнали скъпи часовници. Служителите в магазина са се разминали само с уплах, но без наранявания.

Според журналист от АФП по фасадата на магазина няма следи от насилие. Бутикът продава аксесоари и дрехи и е известен със своите уникати и продукти от лимитирани серии. Около 15 полицаи са били разположени около магазина, а целият район наоколо е бил отцепен.

През последните месеци кварталът, намиращ се в центъра на френската столица, става неведнъж сцена на големи обири. В началото на седмицата бе обрана бижутерия. А два дни преди това същата участ сполетя друг магазин за бижута. През октомври миналата година пък бижутерията "Вашрон Константен" на женевската "Ричмънт" също беше обрана.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Тагове:
Коментирай