С кървав екшън завърши европейското първенство по биатлон в Банско. Малко преди финала в преследването на 12,5 км при мъжете германецът Йоханес Кюн и руснакът Максим Буртасов се сблъскаха. По това време двамата вървяха съответно 5-и и 6-и. След падането Кюн излезе с контузия на рамото и прорезна рана на дясната буза на лицето, която Буртасов му причина с една от щеките си. Грозна беше и постъпката на руснака да не подаде ръка и да се извини на германеца.
От това се възползва Красимир Анев. Българинът завърши на 10-ата позиция, след като направи 3 грешки при стрелбата и изостана на 2:31,8 мин от победителя Бенедикт Дол (Гер). След него се наредиха Ветле Сястад Кристиянсен (Нор) и Тимофей Лапшин (Рус). Другите български представители в преследването завършиха далеч от Топ 10. Владимир Илиев допусна 6 грешки в стрелбата и финишира 19-и, Иван Златев е 33-и с 4 грешки, а Мирослав Кенанов - 34-и с 5 пропуска.
Иначе женската ни щафета записа седмо място на 4 по 6 км. Българките в състав Стефани Попова, Дафинка Коева, Райна Коюва и Емилия Йорданова финишираха за 1:16:16,1 час, след като направиха две наказателни обиколки и използваха 18 допълнителни патрона. Европейски шампион станаха германките (1:11:12,7 час без наказателна обиколка и с 10 допълнителни патрона. Втори са чехкините, а трети - украинките.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com