"Ювентус" може да стане шампион днес

"Ювентус" може да стане шампион днес | StandartNews.com

"Ювентус" може да спечели Серия А за пети пореден път още днес, в случай, че "Наполи" загуби точки в двубоя срещу "Рома" доввечера. Снощи "старата госпожа" победи с 2:1 "Фиорентина" и така увеличи преднината си на върха във временното класиране на 12 точки.

В същото време продължава серията на торинци от 25 срещи без загуба в италианския шампионат.

Марио Манджукич даде преднина на Юве през първото полувреме (39'), но в заключителните минути се разиграха драматични събития. Никола Калинич успя да възстанови равенството в 81-ата минута, но 120 секунди по-късно Алваро Мората отново изведе гостите напред.

В самия край на срещата домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Джанлуиджи Буфон отрази удара на Калинич.