Валенсия удари Барса за Купата на Краля

Гол на Меси не стигна на каталунците

Валенсия удари Барса за Купата на Краля | StandartNews.com

Валенсия спечели Купата на Краля, след като победи Барселона с 2:1 в двубой игран на стадион "Естадио Бенито Вилямарин" в Севиля.
Футболистите на треньора Марселино Гарсия буквално матираха защитата на каталунците и заслужено дъпнаха с два гола преднина през първото полувреме, благодарение на Кевин Гамейро (22') и Родриго Морено (33'). През втората част шампионите в Ла Лига постепенно се окопитиха и върнаха едно попадение чрез Лионел Меси (74'), но тимът така и не успя да направи нещо повече в мача.
Taка купата отива за осми път във Валенсия. Барселона пък прекъсна серията си от 4 поредни триумфа в турнира и допусна загуба на финал за Купата на Краля от различен от Реал Мадрид отбор за първи път от 1996 година насам.