Синът на Зинедин Зидан пази вратата на младите „петли“

Синът на Зинедин Зидан пази вратата на младите „петли“ | StandartNews.com

Синът на магичния халф на Франция от близкото минало Зинедин Зидан – Лука, пазеше вратата на младите „петли" до 17 г. във вчерашния мач срещу Шотландия на стадиона под Аязмото.

Възпитаникът на детско-юношеска школа на Реал – Мадрид, нямаше почти никаква работа. Неговите съотборници бяха пълни господарина терена и още до 35-та минута водеха с 3:0. Във второто полувреме мадите французи закръглиха головата си сметка с още две попадения. Зидан-младши се справи с вещина с единствената реална опасност пред своята врата. В един момент той бе излязъл доста напред пред голлинията. Шотландски играч забеляза това и се опита да го прехвърли с шут почти от центъра. Топката се извиси застрашително, но миг преди да попадне в мрежата Лука Зидан с последни усилия отби в ъглов удар.

След края на мача фенове си направиха селфи слука и му пожелаха скоро да застане под рамката на вратата на „белия балет" и да остави същата диря като именития си баща.