Националите измъкнаха 0:0 в Подгорица

Чехия обърна Англия с 2:1 в Прага, феновете на гостите вилнеят преди мача

Националите измъкнаха 0:0 в Подгорица | StandartNews.com

Националите по футбол измъкнаха 0:0 при гостуването на Черна гора в мач от група А на квалификациите за Евро 2020. Двубоят се игра в Подгорица пред полупразен стадион. Българският тим игра добре само първите 30 минути в които създаде няколко положения за гол. Краев дори се разписа 15 минути преди почивката, но попадението му бе отменено заради засада. През второто полувреме дойде и времето на вратаря Пламен Илиев да се намесва решително, за да не паднем за пореден път. Стражът на Лудогорец се намеси решително в 53-ата минута при удар на Йовович и 3 минути по-късно когато спаси силен шут на Хакшабанович. В понеделник отборът воден от Красимир Балъков приема на ст. "Васил Левски" Англия. Докато националите ни се мъчиха в Подгороца Чехия успя да обърне Англия в 2:1 в Прага. Хари Кейн откри от дузпа за гостите в 5-ата, но Брабец изравни 4 минути по-късно. В 85-ата Ондрашек вкара победния гол за Чехия.  В класирането начело са Англия и Чехия с по 12 т, пред Косово 8, а България и Черна гора имат по 3.