Миланов и ЦСКА удариха 9 от Сити, Меси изравни Раул

Миланов и ЦСКА удариха 9 от Сити, Меси изравни Раул  | StandartNews.com

ЦСКА постигна изключително ценен успех с 2:1 над Манчестър Сити на "Етихад" в двубой от Група Е на Шампионската лига. Българският полузащитник Георги Миланов се появи в игра през второто полувреме и се включи добре, за да може руския тим да запази шансове за продължаване напред към директните елиминации на надпреварата.

Домакините завършиха двубоя с 9 души на терена. Първо в 70-ата минута Фернандиньо си изкара втори жълт и съответно червен картон, а Яя Туре си изкара директен такъв в 82-ата минута, след като блъсна без топка противников играч.

Сейду Думбия бе точен за ЦСКА във 2-ата и 34-ата минута. Яя Туре пък от пряк свободен удар бе точен за домакините в 8-ата минута.

В другия мач от групата Байерн Мюнхен не даде шанс на Рома и победи с 2:0 в Германия. Така баварците си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Точни за домакините бяха Франк Рибери (38') и Марио Гьотце (64').

В Група F Барселона и ПСЖ си осигуриха участие на осминафиналите. Барселона победи с 2:0 Аякс, като и двете попадения бяха дело на Лионел Меси. Така аржентинската звезда изравни рекорд на легендата Раул най-много голове в Шампионската лига. Двамата имат по 71 гола, а със 70 остана Кристиано Роналдо, който във вторник не успя да вкара на Ливърпул.

ПСЖ победи трудно с 1:0 Апоел Никозия, а попадението бе дело на Единсон Кавани.

Във временното класиране води ПСЖ с 10 точки, Барселона е на 2-о място с 9 точки, следван от Аякс - 2, и Апоел - 1.

Резултати от играните мачове снощи:

Група Е

Байерн Мюнхен – Рома 2:0 (1:0 Франк Рибери 38', 2:0 Марио Гьотце 64')

Манчестър Сити – ЦСКА Москва 1:2 (0:1 Сейду Думбия 2', 1:1 Яя Туре 8', 1:2 Сейду Думбия 34')