Мболи не успя да спъне Германия за 1/4-финалите

Мболи не успя да спъне Германия за 1/4-финалите | StandartNews.com

Порто Алегре. Германия надви с 2:1 Алжир в труден мач от осминафиналите на стадион " Бейра Рио" в Порто Алегре. Победата на Бундестимa обаче дойде в продълженията. В 92-ата минута Андре Шюрле даде преднина на своя тим, а в 119-ата минута Месут Йозил добави втори гол.

В допълнителното време и Абделмумене Джабу отвърна на германците. Преди това двата тима не си вкараха в редовното време, като основна вина за това има и вратарят на Алжир Райс Мболи, който изигра поредния си страхотен мач на световното и направи няколко великански спасявания.

Въпреки това Райс може да бъде горд от постигнатата от тима му и лично от него по време на Мондиала и ще си тръгне от Бразилия с високо вдигната глава, като почти сигурно ще продължи кариерата с в по-голям отбор от новия сезон.

Неслучайно вратарят на Алжир Райс М'Боли бе избран за играч на мача срещу Германия.

Така на четвъртфиналите в петък, на стадион „Маракана" в Рио де Жанейро ще играят двата европейски фаворита за титлата - Франция и Германия.