Лудогорец приключи с Шампионската лига

Шампионите загубиха от Мидтиланд и се насочват към Лига Европа

Лудогорец приключи с Шампионската лига | StandartNews.com

Нивото на родния футбол очаквано дърпа и шампиона Лудогорец надолу.

Във втората си европейска квалификация в Разград домакините загубиха от датския Мидтиланд с 0:1, като загубата бе логична.

Така Лудогорец отпада от Шампионската лига и отива на трети квалификационен кръг за Лига Европа.

Още в 9-та минута домакините изтръпнаха.Страхотно спасяване на Ренан след като гостите откраднаха топката пред наказателното поле и Свядченко стреля по диагонала. Бразилският вратар спаси с пръстите, топката отиваше в ъгъла.

По-нататък гостите уверено разиграваха, а и печелеха единоборствата в центъра на терена.

Нов пропуск на Мидтиланд в 23-та минута.

Ауър Мабил не успя да уцели вратата от десетина метгра, сам и фронтално срещу Ренан

Гостите изпълниха 6 корнера срещу 0 на домакините, а ударите също са 0-6

Датчаните бяха по-добри през цялото време на първата част на мача.

Тази картина на терена се запази и през второто полувреме.

Лудогорец имаше своя шанс в 64-та минута.Грешка на вратаря на гостите Хансен, която българският шампион чака цял мач.

Топката стигна до Каули Оливейра, ударът му бе блокиран (според играчите на Лудогорец - с ръка), а после Баджи с глава отправи към вратата, но от голлинията играч на Мидтиланд изби. Остава въпросът, ощетен ли е от съдията нашият шампион.

Гостите обаче поведоха в 78-та минута.

Жуниор Брумадо бележи! Ренан изби топката след центриране от корнер. Защитата на "орлите" не се намеси добре, Каюсте с глава свали топката за Жуниор Брумадо, който прати топката във вратата през краката на Ренан.

Този гол се оказа достатъчен за победата на Мидтиланд, която с оглед на целия мач е напълно заслужена.