"Локо" остави "Пирин" на последно място

"Локо" остави "Пирин" на последно място | StandartNews.com

"Локомотив" (Пловдив) остави "Пирин" (Благоевград) на последно място в класирането след като тази вечер го победи с 2:1. Мачът бе от деветия кръг на футболното първенство и се игра на стадион „Локомотив" в Пловдив.

Пловдивският тим превъзхождаше на терена, но допусна няколко пропуска пред вратата на "Пирин".

Домакините поведоха в резултата в 24-ата минута. Тогава Мартин Камбуров бе изведен на стрелкова позиция зад отбраната на "Пирин" от Александър Тунчев.

По-късно Маркиньос направи сериозен пропуск. В 44-ата минута Крум Стоянов изведе Зоран Балдовалиев сам срещу вратаря на "Пирин" и по този начин удвои преднината за пловдивчани.

Балдовалиев удари греда минута по-късно.

В добавеното време на двубоя Илия Карапетров, който бе резерва, оформи крайното 2:1.

"Локомотив" е само на точка зад "Монтана" и "Ботев" (Пловдив) в класирането.