Ливърпул стартира с инфарктна победа

Шампионите надвиха вкъщи Лийдс с 4:3, Салах с хеттрик

Ливърпул стартира с инфарктна победа | StandartNews.com

Ливърпул започна защитата на титлата си в Англия с инфарктна победа вкъщи с 4:3 над Лийдс. Герой за "червените" отново бе Мохамед Салах, който завърши мача с 3 гола. В 4-ата минута Робин Кох игра с ръка в наказателното поле на Лийдс, а от отсъдената дузпа Мохамед Салах реализира за 1:0. Малко след това попадение на Лийдс не бе зачетено заради засада, но пък изравняването не закъсня и бе факт в 12-ата минута след чудесен изстрел от границата на наказателното поле, дело на Джак Харисън. Ливърпул поведе отново в 20-ата минута, когато Андрю Робъртсън центрира от корнер, а Върджил Ван Дайк надскочи всички и с глава реализира за 2:1. Новакът във Висшата лига обаче отново изравни много бързо. След точно 30 минути игра грешка в отбраната на мърсисайдци позволи на Патрик Бамфорд да поеме топката, след което да я прати покрай Алисон за 2:2. До края на полувремето имаше време за пети гол. Той пък бе втори в мача за Салах, който се възползва от рикоширала топка, за да я прати с мощен изстрел в горния десен ъгъл на вратата. През второто полувреме Лийдс не се отказа и в 66-ата минута стигна до трето изравняване в мача. Елдер Коща изведе Матеуш Клих в наказателното поле, а полският халф съумя да се разпише за 3:3. След поредното изравняване Ливърпул се втурна в атаки в опит все пак да стигне до победата. Гол на Ван Дайк не бе зачетен заради нарушение, а хубав шанс пропусна Роберто Фирмино. Той бе почти сам срещу вратаря, но от 10 м би в крака на защитника от дясно. В 87-ата минута обаче рекордното попълнение на Лийдс Родриго се превърна в грешник, фаулирайки в наказателното поле Фабиньо. Зад топката отново застана Салах, който с безупречен изстрел оформи хеттрика си, с което донесе и трите точки на шампионите.