„Канарчетата” разгромиха Черноморец

Ботев вкара гол още в първата минута

„Канарчетата” разгромиха Черноморец  | StandartNews.com

Ботев победи Черноморец с 2:0 в мач от 5-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион „Лазур" в Бургас.

„Канарчетата" вкараха гол още в първата минута. Гостите стигнаха до фаул близо до дясната тъчлиния. Неделев центрира към другия край на наказателното поле, след което Бобан Грънчаров удари топката в далечния ъгъл и матира Ник Дашев.

В петата минута футболистите от Ботев изпълниха два поредни ъглови удара вдясно от вратата на Дашев, но не успяха особено да затруднят защитата на домакините от Черноморец. Минута по-късно Маркиньо пое една отбита топка пред наказателното поле на Ботев и шутира от около 20 метра, но не можа да вкара гол. В осмата минута от двубоя Неделев подаде топката и изведе Огнянов в наказателното поле на Черноморец, но бившият играч на сините стреля доста слабо към вратата на Дашев.

Единадесетата минута от мача бе решаваща за Ботев, който се записа втори гол. С остро центриране Анисе изпрати топката към далечната греда и Ромарио прати топката в празната врата. Той вкара гол от два метра разстояние.